KUIDAS PISTIKHÜBRIID AUTOD TÖÖTAVAD?

Pistikhübriidid (edaspidi PHEV ehk plug-in hybrid electric vehicle) töötavad samal põhimõttel kui tavalised iselaadivad hübriidid - autol on sisepõlemismootor, mis on kombineeritud elektrimootori ja akuga. PHEV'il on aku oluliselt suurem kui seda on tavalistel hübriidautodel. See tähendab, et auto suudab ainult elektri jõul sõita umbes 50 km - mis on enam kui küll linnas liiklemiseks aga pikemateks sõitudeks kasutatakse autol olevat sisepõlemismootorit.

Nagu ka iselaadivaid hübriide, saab ka pistikhübriide laadida sõidu ajal, kuid et kasutada auto kogu potentsiaali, on mõttekas auto ööseks laadima panna. PHEV laadimine võtab kuni 3 tundi. Võttes arvesse auto laadimiskiirust ja paindlikke sõiduvõimalusi, on võimalik pistikhübriidiga nautida vähekulukat sõitu ja samal ajal olla kindel, et pikematel sõitudel ei pea muretsema auto aku laadimise pärast.

 

PISTIKHÜBRIIDI EELISED

 

PAINDLIKKUS

Kui sa pole kohe valmis täiselektrilist autot ostma, siis PHEV on hea alternatiiv elektriautole. Sa sad täiselektriliselt sõita linnatingimustes kuni 50 kilomeetrit, mis on enam kui piisav, et teha ära oma igapäevased linnasõidud tööle, poodi, trenni või lastega toimetamiseks. Pikematel sõitudel annab hingerahu aga tavaline bensiinimootor.

 

CO2-VABA SÕIT

Enamus sõitudest saab linnas teha sisepõlemismootorit kasutamata, mis tagab linnasõitudel puhtama linnaõhu ja vähem mürareostust.

 

ODAVAD ÜLALPIDAMISKULUD

Kuna elekter on palju odavam kui bensiin või diiselkütus, on linnasõitudel tuntav selge rahaline võit.

 

KODUNE LAADIMINE

Kodusel laadimisel on kõvad eelised. Kujuta, et igal hommikul saad sa taas 50 km murevabalt elektri jõul sõita, isegi kui sul on kütusepaak tühi. Koju jõudes pane lihtsalt auto laadimisvõrku ja auto hoolitseb kõige muu eest!

 

MÕNUS SÕIDUELAMUS

Elektri jõul liikuv auto on uskumatult vaikne aga võimas - liikudes elektri jõul toimub kiirendus koheselt.

 

TÄIESTI UUS XCEED PHEV
 • TUTVU KAASAAEGSE HÜBRIIDIGA Suurenda
  TUTVU KAASAAEGSE HÜBRIIDIGA

  Iga pidurdamine või allamäge liikumine toodab energiat, mis laeb auto akut. Seejuures auto jälgib pidevalt teed ning juhendab autojuhti kui efektiivsemaks sõiduks on vaja jalg gaasipedaalilt ära võtta.

 • LAADIMISRASKUS: LIHTNE Suurenda
  LAADIMISRASKUS: LIHTNE

  Auto laadimine kodusest vooluvõrgust või siis avalikust laadimisjaamast on imelihtne! Laadimisjaamas saab aku täis laadida (100%) umbes 2 tunni ja 15 minutiga. Laadimisstaatust saab näha läbi auto tuuleklaasi olevast 3 LED-tulega indikaatorist, mis näitab kas aku veel laeb ja kui palju on akut laetud.

 • AVASTA PUHTA ENERGIA JÕUD Suurenda
  AVASTA PUHTA ENERGIA JÕUD

  Kia esimene Euroopas ehitatud pistikhübriid kombineerib endas 8,9 kWh aku, 44,5 kW elektrimootori , 1,6 GDI sisepõlemismootori ning 6-käigulise topeltsiduriga käigukasti. Tulemuseks on võimekas 141 hj, mis kiirendab 0-100 km/h'ni 11 sekundiga tehes seejuures enamus oma linnasõitudest puhtalt elektri jõul.

Eelmine Järgmine

TURVALISUS- JA MUGAVUSVARUSTUS
 • ADAPTIIVNE KIIRUSEHOIDJA Suurenda
  ADAPTIIVNE KIIRUSEHOIDJA

  Naudi mugavat sõitu automaatse kiirusehoidjaga. Kiirusehoidja hoiab kiirust, mille juht talle ette andis, kuid kui teele satub mõni aeglasemalt liikuv auto, siis Kia XCeed PHEV pidurdab automaatselt, et hoida tuvalist pikivahet. Samuti kiirendatakse kui ees sõitev auto hakkab kiiremini sõitma kuni juhi poolt seadistatud kiiruseni.

 • PIMENURGA HOIATUSSÜSTEEM (BCW) Suurenda
  PIMENURGA HOIATUSSÜSTEEM (BCW)

  Pimenurga hoiatussüsteemi andurid järgivad autot ümbritsevat liiklust ja hoiatavad kui manöövrit sooritades tekib teine liiklusvahend või jalakäija auto kõrvale või taha.

 • REAHOIDMISE ABISÜSTEEM (LKA) Suurenda
  REAHOIDMISE ABISÜSTEEM (LKA)

  Reahoidmise abisüsteem jälgib maha joonistatud teemärgistust ja aitab sul turvaliselt püsida oma sõidurajas ka siis kui mingil põhjusel su tähelepanu hajub.

 • JUHI VÄSIMUSE TUVASTUSSÜSTEEM (DAW) Suurenda
  JUHI VÄSIMUSE TUVASTUSSÜSTEEM (DAW)

  See süsteem jälgib juhi käitumist ja annab märku kui juhi konsentratsioon hajub, kuvades näidikublokki vastava märgi ja tuues kuuldavale helisignaali. Ikka selleks, et sõit turvalisem oleks! Juhi väsimuse tuvastussüsteem on kõikide XCeed PHEV mudelite standardvarustuses.

 • EESSÕITJAGA KOKKUPÕRKE ENNETUSSÜSTEEM (FCA) Suurenda
  EESSÕITJAGA KOKKUPÕRKE ENNETUSSÜSTEEM (FCA)

  Eessõitjaga kokkupõrke ennetussüsteem jälgib ees olevat liiklust (auto, jalakäija, muu takistus) ja vajadusel pidurdab auto täielikult kinni, et vältida õnnetust või minimaliseerida kahju.

 • TAHAVAATEKAAMERA Suurenda
  TAHAVAATEKAAMERA

  Saa tagurdades alati nii täpse pildi kui ka juhised - dünaamilised jooned tagurduskaameras aitavad sul alati parkida õigele kohale. Tahavaatekaamera on kõikide XCeed PHEV mudelite standardvarustuses.

 • LIIKLUSUMMIKU ABISÜSTEEM (LFA) Suurenda
  LIIKLUSUMMIKU ABISÜSTEEM (LFA)

  See juhiabi on suur samm isesõitvate autode suunas. Poolautomaatne süsteem kontrollib kiirendust, pidurdamist, rooli keeramist ja jälgib ka eesõitvaid autosid, muutes autosõidu ummikutes mugavamaks ja turvalisemaks.

 • KAUGTULEDE ASSISTENT (HBA) Suurenda
  KAUGTULEDE ASSISTENT (HBA)

  Kaugtulede assistent on asendamatu pikkadel maanteesõitudel pimedal ajal. Süsteem jälgib vastu sõitvaid autosid ja lülitab kaugtuled ümber lähitulede peale ning tagasi. Samuti jälgitakse ka ees sõitvaid autosid ja vajadusel lülitab süsteem kaugtuled välja ja tagasi peale. Kaugtulede assistent on kõikide XCeed PHEV mudelite standardvarustuses.

 • TAGANT RISTISUUNAS LÄHENEVA SÕIDUKI HOIATUS (RCCW) Suurenda
  TAGANT RISTISUUNAS LÄHENEVA SÕIDUKI HOIATUS (RCCW)

  Tagurdades jälgivad andurid auto aga olevat liiklust ja vajadusel annab auto heliga märku kui autole läheneb tagant teine sõiduk või siis inimene.

 • PARKIMISABI SÜSTEEM (PA) Suurenda
  PARKIMISABI SÜSTEEM (PA)

  Parkimine pole kunagi olnud lihtsam. Kuhu iganes on sul vaja parkida kas boksi või paraleelselt teega Kia XCeed PHEV parkimisabi aitab sul auto turvaliselt ära parkida, sina pead vajutama vaid gaasi ja piduripedaale.

 • KIIRUSEPIIRANGUTE HOIATUSSÜSTEEM (ISLW) Suurenda
  KIIRUSEPIIRANGUTE HOIATUSSÜSTEEM (ISLW)

  Sisseehitatud kaamera loeb tee ääres olevaid liiklusmärke ja kuvab need siis navigatsiooniseadme ja näidikutebloki ekraanile et sul oleks alati kindel tunne millise kiiruspiiranguga alas liigud.

Eelmine Järgmine

 • JBL PREMIUM HELISÜSTEEM Suurenda
  JBL PREMIUM HELISÜSTEEM

  Kaheksa kõlariga JBL Premium helistüsteem koos Clari-Fi™ muusika taastustehnoloogiaga tagab terava ja kõlava heli, et saaksid oma lemmikmuusikat tõeliselt nautida.

 • JUHTMEVABA LAADIJA Suurenda
  JUHTMEVABA LAADIJA

  Naudi mugavat kaablivaba laadimist asetades oma QI tehnoloogiat omava telefoni selleks ettenähtud kohale auto armatuurlauas. Et telefon autosse ei ununeks, annab auto sulle märku kui hakkad autost väljuma ilma et laadijalt telefoni kaasa võtad.

 • ANDROID AUTO™ JA APPLE CARPLAY™ Suurenda
  ANDROID AUTO™ JA APPLE CARPLAY™

  Loomulikult omab Kia XCeed PHEV võimalust ühendada oma telefon kas Android Auto™ või Apple Carplay™ abil oma autoga. Nii saad kasutada oma telefonis olevaid kaarte, streemida muusikat, helistada, saada sõnumeid ja palju muud.

 • 12.3'' TÄISDIGITAALNE LED NÄIDIKUBLOKK Suurenda
  12.3'' TÄISDIGITAALNE LED NÄIDIKUBLOKK

  See täisdigitaalne näidikublokk kuvab sulle teravalt ja mugavalt kõik sõidu kohta puudutava tähtsa informatsiooni mugavasse vaatevälja. Kogu vajalik info kiiruse, kiiruspiirangute, navigatsiooni suuniste kohta ja erinevad hoiatused jooksevad kõik nüüd Supervision näidikublokk, ikka selleks et sõit sujuks turvalisemalt.

 • ELEKTRILINE TAGALUUK JA KOKKUVOLDITAVAD ISTMED Suurenda
  ELEKTRILINE TAGALUUK JA KOKKUVOLDITAVAD ISTMED

  426-liitrine pagasiruum avaneb elektrilise tagaluugiga mugavalt, et saaksid oma pakid ilma maha toetamata mugavalt autosse laadida. Elektriline luuk avaneb automaatselt kui seisad võti taskus või kotis mõned sekundid auto taga - pole vaja vehkida jalaga või otsida kotist võtit.

 • SOOJENDUSEGA JA VENTILEERITAVAD ISTMED Suurenda
  SOOJENDUSEGA JA VENTILEERITAVAD ISTMED

  XCeed PHEV pakub aastaringset mugavust sõltumata aastaajast. Kõik XCeed PHEV mudelid on varustatud roolisoojendusega ja esimeste istmete soojendustega ning EX Comfort Packis on istmesoojendused standardvarustuses ka tagumistel istmetel. Ventileertitavad istmed on standardvarustuses TX mudelitel.

 • SÕIDUREŽIIMI VALIK Suurenda
  SÕIDUREŽIIMI VALIK

  Et sinu sõit oleks veelgi mugavam, on XCeed PHEV varustatud sõidurežiimi valikuga ,mis võimaldab vajadusel paremat kiirendust ja roolitunnetust kiirema sõidu korral.

Eelmine Järgmine

 • PARTNER, KELLELE VÕITE LOOTA

  Kõikide Kia XCeed PHEV'ga saate kaasa 7 aastat muretut sõitu tänu 7-aastasele tehasegarantiile. Me oleme kindlad oma autode heas kvaliteedis ja julgeme seda välja näidata! See on kindel väärtus ka järelturul kui soovid auto enne auto 7.-aastaseks saamist edasi müüa. 150 000 km läbisõidupiiranguga tehasegarantii kehtib kõikides Euroopa Liidu riikides (lisaks Norras, Šveitsis, Islandil ja Gibraltaril).

B (PHEV)
15 000 KM / 12 KUUD

 

Mudel Kütus Käigukast Kombineeritud kütusekulu CO₂ emissioon Hind
1,6 GDI 6DCT TXHübriid (bensiin)Automaat1,404 (combined)31,91 (combined)39 990
Dimension image
Dimension image

* Teatud olukordades aktiveeritakse bensiinimootor ka siis kui auto on EV režiimis. Näiteks juhtudel kui hübriidaku on tühjenenud tasemeni, et sellest ei piisa auto kiirendamiseks ja/või auto salongi soojendamiseks/jahutamiseks.

* Elektriautodes (EV), pistikhübriidides (PHEV) ja hübriidides (HEV) kasutatavad kõrgepinge liitium-ioonakud on arvestatud pika kasutusajaga ja need on kaetud Kia 7 aastase garantiiga või kuni 150 000km, kumb ennem täitub. Mild-hybrid (MHEV) sõidukid, millel on peal madalpingeakud (48V või 12V) nende akude garantii on 2 aastat olenemata läbisõidust. Vaid elektriautodele ja pistikhübriididele garanteerib Kia 70% aku täituvusest. Aku mahutavuse vähenemist hübriidautode (HEV) ja mild-hybrid autode (MHEV) puhul Kia garantii ei kata. Et aku eluiga pikendada palun tutvuge Kia kasutaja käsiraamatuga.